Media – Dziennik Polski

Poniżej prezentuję linki do artykułów z archiwum Dziennika Polskiego, opisujących moją działalność.

Mieszkańcy nie odpuszczają w sprawie finansowania in vitro. Złożyli brakujące podpisy [31.1.2018]
Mieszkańcy Krakowa nie odpuszczają w sprawie finansowania zabiegów in vitro z budżetu miasta. W krótkim czasie udało im się zebrać brakujące podpisy. W środę złożyli ich ponad pięć tysięcy w Radzie Miasta Krakowa.
[ czytaj cały artykuł ]

Przeciw pomnikomanii. Obywatelski Komitet Ratowania Krakowa chce najwyżej 4 pomników na kadencję Rady Miasta [25.1.2018]
Stowarzyszenie gromadzące miłośników i znawców Krakowa, występujące z inicjatywami na rzecz ochrony zabytków oraz walorów krajobrazowych miasta, postanowiło zająć stanowisko w sprawie wysypu pomników w Krakowie. Obywatelski Komitet Ratowania Krakowa w opublikowanym właśnie oświadczeniu apeluje o ograniczenie takich przedsięwzięć i przestrzega przed pomnikomanią.
[ czytaj cały artykuł ]

Kino ARS przestanie istnieć? Prywatne interesy właścicieli wiążą Krakowowi obie ręce [25.1.2018]
Kino ARS może wkrótce zamienić się w hotel. I choć sytuacja jest niepokojąca, nie oznacza – zdaniem specjalisty – że kultura kin studyjnych w kraju przeżywa kryzys.
[ czytaj cały artykuł ]

Nie będzie programu in vitro w Krakowie. Połowa podpisów nieważna [10.1.2018]
Nie będzie drugiego podejścia do uchwalenia samorządowego programu finansowania zapłodnienia in vitro dla krakowian. Mieszkańcy zbierali w tej sprawie podpisy pod obywatelskim projektem uchwały. Zebrali ich ponad 4,5 tysiąca, ale blisko połowa była nieważna.
[ czytaj cały artykuł ]

Nowe pomniki pochłoną miliony złotych z budżetu [5.12.2017]
Tylko w przyszłym roku pojawią się trzy nowe w Krakowie. Niektórzy radni chcieliby zmienić nieco zasady finansowania budowy monumentów przez miasto.
[ czytaj cały artykuł ]

Teatr lekki, ale kosztowny [27.11.2017]
Teatr Variete funkcjonuje już od ponad dwóch lat. Wciąż trzeba dopłacać do niego z miejskiej kasy. Pojawiają się pytania czy scena z repertuarem lekkim, z założenia komercyjnym, jest potrzebna.
[ czytaj cały artykuł ]

Czarna kamienica wygląda inaczej niż w projekcie [18.10.2017]
Nowa kamienica, która powstała na miejscu baru Barcelona, nie podoba się politykom i wojewódzkiemu konserwatorowi zabytków.
[ czytaj cały artykuł ]

Muzeum Wyspiańskiego to (nie) sprawa władz miasta Krakowa [14.7.2017]
Radna Małgorzata Jantos w interpelacji pyta władze Krakowa, co dalej z Muzeum Wyspiańskiego. A wiceprezydent Andrzej Kulig odsyła do planów Muzeum Narodowego.
[ czytaj cały artykuł ]

Seifert w Muzycznej Owczarni [17.6.2017]
Gdyby nie nieustępliwy rak, gdyby nie ta śmierć – w wieku niespełna 33 lat! – Zbigniew Seifert bez wątpienia grałby w Muzycznej Owczarni; w miejscu tyleż dziwnym, co wyjątkowym, które, ulokowane w wiejskiej głuszy Jaworek koło Szczawnicy, od 18 lat przyciąga sławy jazzu nie tylko z Polski.
[ czytaj cały artykuł ]

Kraków nie dopłaci do in vitro [12.1.2017]
Większość radnych miejskich zagłosowało podczas wczorajszej sesji przeciw finansowaniu takich zabiegów z budżetu miasta.
[ czytaj cały artykuł ]

Po wyborach samorządowych Nowoczesna chce zająć miejsce PO [28.11.2016]
W Małopolsce partia Ryszarda Petru nie ma żadnych szans na pokonanie PiS-u, ale sukcesem byłby wynik lepszy od Platformy.
[ czytaj cały artykuł ]

Prezydent dopłaci do in vitro? [25.11.2016]
O wsparcie zabiegów in vitro z miejskiej kasy zabiega radna Jantos. Jacek Majchrowski nie mówi „nie”.
[ czytaj cały artykuł ]

Przedszkole złożone z gotowych elementów ma wielu zwolenników [12.10.2016]
Z pierwszego modułowego przedszkola przy ul. Golikówka 52 zadowoleni są nauczyciele, dzieci i rodzice. Jest już pomysł, aby w podobny sposób budować mieszkania komunalne.
[ czytaj cały artykuł ]

Mural na miarę Nowego Jorku [8.8.2016]
Los dzieła, które miałoby przyciągać uwagę i cieszyć oko przechodniów na rondzie Mogilskim stoi pod znakiem zapytania. Miałby je wykonać uznany na świecie artysta z Hiszpanii o pseudonimie Dulk. O tym, czy mural powstanie, zdecyduje ostatecznie plastyk miasta.
[ czytaj cały artykuł ]

Cały ten jazz, czyli nowy pomysł na miejskie kamienice [16.6.2016]
Pojawił się kolejny pomysł na zagospodarowanie należących do miasta dwóch kamienic przy Małym Rynku. Jedna z nich mogłaby stać się siedzibą Muzeum Jazzu.
[ czytaj cały artykuł ]

Z Platformy Obywatelskiej do Nowoczesnej [10.5.2016]
Małgorzata Jantos, jedna z założycielek krakowskich struktur Platformy Obywatelskiej, właśnie zakończyła działalność w tej partii. W poniedziałek oficjalnie wstąpiła w szeregi Nowoczesnej, jednocześnie opuszczając klub PO w Radzie Miasta.
[ czytaj cały artykuł ]

Grzebowisko w Olszanicy będzie wyglądać jak park [10.2.2016]
Prezydent Krakowa i rektor Uniwersytetu Rolniczego podpisali wczoraj porozumienie w sprawie budowy grzebowiska dla zwierząt. Inwestycja ma ruszyć w tym roku.
[ czytaj cały artykuł ]

Praca za publiczne pieniądze dla żon dyrektorów teatrów [12.10.2015]
Prezydent Krakowa godzi się na małżeńskie duety w miejskich jednostkach kultury. Nie brak komentarzy, że takie obyczaje nie są etyczne.
[ czytaj cały artykuł ]

W Krakowie powstanie pierwsze przedszkole w kontenerze [27.8.2015]
Dyskusja nad kontenerowymi przedszkolami trwa w krakowskim magistracie od dawna. Gorącą zwolenniczką tego rozwiązania jest radna PO Małgorzata Jantos, która od ponad siedmiu lat stara się do swojego pomysłu przekonać pozostałych urzędników.
[ czytaj cały artykuł ]

Teatry łączą siły: planują targi i nietypową mapę [9.7.2015]
Warto działać razem – uznały cztery małe sceny działające pod Wawelem, które z pomocą Rady Miasta chcą zorganizować I Krakowskie Targi Teatralne. Efektem współpracy ma być też teatralna mapa Krakowa oraz przewodnik po wszystkich scenach miasta.
[ czytaj cały artykuł ]

Już 5 tysięcy podpisów za budową grzebowiska [7.5.2015]
W Krakowie powinno wreszcie powstać grzebowisko dla małych zwierząt domowych – podkreśla radna Małgorzata Jantos, która już po raz trzeci podejmuje próbę nadania biegu sprawie.
[ czytaj cały artykuł ]

Bartosz Dworak grał najlepiej Seiferta [21.7.2014]
Jazz. 26-letni Bartosz Dworak wygrał zakończony w sobotę w Krakowie I Międzynarodowy Jazzowy Konkurs Skrzypcowy im. Zbigniewa Seiferta.
[ czytaj cały artykuł ]

Kraków nie chce prac Beksińskiego [14.3.2014]
Sztuka. Pomysł, by Kraków zainteresował się kolekcją prac Beksińskiego, nie budzi entuzjazmu wśród muzealników i historyków sztuki.
[ czytaj cały artykuł ]

Potrzeba więcej policji w centrum [30.1.2014]
Zdaniem radnych z Dzielnicy I Stare Miasto zapisanie 562 tys. zł w tegorocznym budżecie na dofinansowanie policji w porównaniu z czterokrotnie większą kwotą wydaną na organizację zabawy sylwestrowej jest „rażącym dowodem nonszalancji, niekompetencji i braku odpowiedzialności radnych oraz władz miasta”.
[ czytaj cały artykuł ]

„Zalipianki” uratowane [21.1.2014]
Jedna z kultowych krakowskich kawiarnio-restauracji „U Zalipianek” walczy o przetrwanie. Kierownictwo lokalu od kilku miesięcy starało się o możliwość utworzenia galerii sztuki w części wynajmowanych pomieszczeń przy ul. Szewskiej
[ czytaj cały artykuł ]

Walczą z rakiem, edukują i szukają nowych dawców [13.9.2013]
Co 4 minuty ktoś w Polsce dowiaduje się, że rozpoznano u niego chorobę nowotworową, a co 7 minut ktoś umiera z tego powodu. Problemem jest również niewielka liczba przeszczepów narządów.
[ czytaj cały artykuł ]

„Zalipianki” chcą przetrwać [26.8.2013]
Jedna z najbardziej kultowych krakowskich kawiarnio-restauracji „U Zalipianek” walczy o przetrwanie. Kierownictwo lokalu stara się o możliwość utworzenia w części wynajmowanych pomieszczeń przy ul. Szewskiej, galerii sztuki. Wtedy mogliby płacić czynsz niższy nawet o kilka tysięcy złotych. Urzędnicy miejscy jak na razie jednak się na to nie godzą.
[ czytaj cały artykuł ]

Wyspiański pod rondem Mogilskim [1.6.2013]
Rondo Mogilskie wzbogaci się o kolejne motywy nawiązujące do twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Warto dziś tam przyjść, by wziąć udział w akcji artystycznej.
[ czytaj cały artykuł ]

Nauczyciele, którzy są chronieni przez związek, mają niewiele pracy [15.5.2013]
Część dyrektorów szkół skarży się na problemy z nauczycielami, którzy są pod ochroną związków zawodowych.
[ czytaj cały artykuł ]

Kandydaci „na zakładkę” – raz mężczyzna, raz kobieta [20.3.2013]
Sejm zajmie się jutro dwoma projektami ustaw, które mają udoskonalić parytety stosowane w wyborach. Oba mają zapewnić kobietom lepsze miejsca na listach kandydatów.
[ czytaj cały artykuł ]

Rozmowa Kroniki [18.1.2013]
Małgorzata Jantos, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Krakowa, nauczyciel akademicki. W 1991 roku otworzyła jedną z pierwszych szkół prywatnych w powojennej Polsce.
[ czytaj cały artykuł ]

Szkoły idą na barykady [7.1.2013]
W szkołach przeznaczonych do likwidacji cały czas trwa mobilizacja. Mimo wolnej soboty i niedzieli Rady Rodziców organizowały demonstracje, rozwieszały transparenty, zbierały podpisy.
[ czytaj cały artykuł ]

Kontenerowe przedszkola tanie dla stolicy, drogie dla Krakowa [19.10.2012]
W tym roku do krakowskich przedszkoli w pierwszym etapie rekrutacji nie dostało się 2,5 tysiąca maluchów, głównie trzy- i czterolatków. We Wrocławiu mogło być podobnie, ale tutaj władze miasta postawiły na budowę przedszkoli w kontenerach. W ciągu kilku miesięcy powstało sześć nowych obiektów, znalazło w nich miejsce 850 dzieci.
[ czytaj cały artykuł ]

Nierówne traktowanie szkół [29.9.2012]
Rozmowa z Małgorzatą Jantos, wiceprzewodniczącą Rady Miasta Krakowa, o opóźnieniach w przekazywaniu dotacji szkołom niesamorządowym.
[ czytaj cały artykuł ]

Kraków będzie walczył o studentów – w internecie [26.6.2012]
Po raz pierwszy władze miasta planują zorganizowanie kampanii promocyjnej zachęcającej do studiowania w Krakowie. To efekt drastycznie zmniejszającej się liczby studentów.
[ czytaj cały artykuł ]

Trzeba być odpornym na lobbing [9.2.2012]
Rozmowa z Małgorzatą Jantos, radną Platformy Obywatelskiej
[ czytaj cały artykuł ]

Klauzula sumienia także dla farmaceutów? [17.11.2011]
W aptekach można kupić dziś wiele środków wczesnoporonnych i antykoncepcyjnych. Nie wszyscy aptekarze – szczególnie ci, którzy kierują się etyką chrześcijańską – chcą je jednak sprzedawać.
[ czytaj cały artykuł ]

Potrzebne osiedle dla seniorów? [14.10.2011]
Budowę osiedla dla seniorów w Krakowie proponuje radna Małgorzata Jantos. Starsi ludzie mogliby w nim kupić lub wynająć mieszkania po preferencyjnych cenach.
[ czytaj cały artykuł ]

Geniusz z tornistrem [14.9.2011]
Rozmowa z Małgorzatą Jantos, wiceprzewodniczącą Rady Miasta Krakowa, organizatorką krakowskiej konferencji o europejskich projektach edukacyjnych dla dzieci i młodzieży szczególnie uzdolnionej.
[ czytaj cały artykuł ]

Za mało kobiet w biznesie [27.6.2011]
– W Polsce nie wykorzystuje się gigantycznego potencjału, jakim jest kobieta – twierdzi dr Małgorzata Jantos, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Krakowa. – A przecież tam gdzie facet nie może, kobieta doskonale da sobie radę – zapewnia radna.
[ czytaj cały artykuł ]

Urzędnicy mogą oceniać i kontrolować z domu [2.3.2011]
Urzędy w Polsce zaczynają wprowadzać zasady obowiązujące w korporacjach – dla części pracowników wprowadzają możliwość telepracy. Do podobnego ruchu radna Małgorzata Jantos chce namówić krakowskie urzędy.
[ czytaj cały artykuł ]

Nowe prezydium Rady Miasta [10.12.2010]
Rada Miasta. Małgorzata Jantos, Józef Pilch i Sławomir Pietrzyk zostali nowymi wiceprzewodniczącymi Rady Miasta.
[ czytaj cały artykuł ]

Kraków za prywatne pieniądze [10.12.2010]
Zadłużony do granic możliwości Kraków chce w przyszłym roku sięgnąć po pieniądze prywatnych firm. Kluczowe dla miasta inwestycje: parkingi, spopielarnia, mieszkania komunalne będą realizowane w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.
[ czytaj cały artykuł ]

Kraków bezradny wobec swoich dłużników [26.6.2010]
Centrum „Moliere” wynajęło lokal od miasta w 1996 roku. Działała tam scena, na której organizowane były przedstawienia dla dzieci oraz restauracja. Raz na kwartał odbywały się warsztaty dla dzieci z porażeniem mózgowym.
[ czytaj cały artykuł ]

Pomysł na przedszkola w kontenerach [19.10.2009]
Przedszkola takie powstają już w Warszawie, Austrii i Wielkiej Brytanii. Co roku kilkaset dzieci nie dostaje się do miejskich przedszkoli z powodu zbyt małej liczby miejsc. Na żłobki czeka ponad tysiąc rodzin. Nowe placówki powstają powoli i są kosztowne dla budżetu miasta. Zdaniem radnej PO Małgorzaty Jantos lepiej budować przedszkola w kontenerach.
[ czytaj cały artykuł ]

Wspólny głos przedszkoli niepublicznych [27.3.2009]
Wczoraj po raz pierwszy zebrało się Forum Przedszkoli Niepublicznych. Spotkanie placówek założonych przez osoby prywatne, firmy i zakony zorganizowała radna Małgorzata Jantos.
[ czytaj cały artykuł ]

Edukacja domowa [5.11.2008]
Artykuł autorstwa Małgorzaty Jantos powstał w ramach projektu „Edukacja dla obywateli” prowadzonego przez Centrum Analiz Regionalnych (www.car.org.pl).
[ czytaj cały artykuł ]

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies w ustawieniach przeglądarki - dowiedz się więcej.

Akceptuję