Media – Radio Kraków

Poniżej prezentuję linki do materiałów audio/wideo, udostępnianych przez Radio Kraków, z nagraniami programów, w których miałam przyjemność być gościem.

Plebiscyt na Wyczyn i Blamaż Tygodnia. [12.1.2018]
Zwiększenie liczby kursów tramwajów i autobusów w Krakowie zasługuje na tytuł wyczynu tygodnia – tak zgodnie mówili w Radiu Kraków małopolscy politycy.
www.radiokrakow.pl/wyczyn-i-blamaz/wyczyn-i-blamaz-tygodnia-glosuj-69527/

Plebiscyt na Wyczyn i Blamaż Tygodnia. [17.11.2017]
Goście Radia Kraków zgodnie natomiast za wyczyn mijającego tygodnia uznali historię fotografii Chrisa Niedenthala sprzed 35 lat, której bohaterkę udało się odnaleźć dzięki pomocy naszych słuchaczy.
www.radiokrakow.pl/wyczyn-i-blamaz/plebiscyt-na-wyczyn-i-blamaz-tygodnia-zaglosuj-67176/

Rekordowa kwesta na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie [2.11.2017]
54 tysiące 480 złotych i 25 groszy zebrano w czasie tegorocznej kwesty na cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Jak dotąd nie udało się zebrać tak dużej kwoty jednego dnia w czasie kwesty na jednym krakowskim cmentarzu.
www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/rekordowa-kwesta-na-cmentarzu-rakowickim-w-krakowie/

Plebiscyt na Wyczyn i Blamaż Tygodnia. [6.10.2017]
Goście programu surowo ocenili też zakopiańczyków, którzy nadal palą w piecach śmieciami – co wykazały kontrole w ich paleniskach.
www.radiokrakow.pl/wyczyn-i-blamaz/plebiscyt-na-wyczyn-i-blamaz-tygodnia-zaglosuj-65275/

Nowelizacja parku kulturowego dla centrum Krakowa musi poczekać [5.7.2017]
W czasie środowej sesji Rady Miasta Krakowa nie odbyło się głosowanie nad Parkiem Kulturowym. Kolejny projekt nowelizacji przepisów o Parku Kulturowym zostania zaprezentowany radnym najprawdopodobniej już po wakacjach.
www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/krakowscy-radni-nie-beda-jeszcze-glosowali-nad-nowelizacja-parku-kulturowego/

Plebiscyt na Wyczyn i Blamaż Tygodnia. [18.11.2016]
Radna Małgorzata Jantos z Nowoczesnej proponuje, by miasto dofinansowywało zabiegi in vitro.
www.radiokrakow.pl/wyczyn-i-blamaz/plebiscyt-na-wyczyn-i-blamaz-tygodnia-zaglosuj-52071/

Powstanie specjalny zespół ds. negocjacji z deweloperem, który chce zabudować fort Luneta. [9.11.2016]
Wiceprezydent Krakowa, Elżbieta Koterba zapowiedziała, że powoła specjalny zespół do spraw negocjacji z deweloperem, który zamierza postawić bloki i biurowiec na terenie fortu Luneta Warszawska. Swój udział w rozmowach z inwestorem zapowiedziała radna Nowoczesnej, Małgorzata Jantos.
www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/powstanie-specjalny-zespol-ds-negocjacji-z-deweloperem-ktory-chce-zabudowac-fort-luneta/

Małgorzata Jantos: Moje ambicje prezydenckie? Nie mówię tak ani nie. Jestem młodsza od Hillary Clinton [3.11.2016]
Nie mówię tak ani nie. Znam to miasto od podszewki, mam wieloletnie doświadczenie samorządowe i biznesowe, a więc – dlaczego nie? – powiedziała w Radiu Kraków w programie „Przed północą” w środę, 2 listopada o możliwości ubiegania się o fotel prezydenta Krakowa dr Małgorzata Jantos, radna Miasta Krakowa. Kiedyś Platformy Obywatelskiej, obecnie, po opuszczeniu PO i przejściu do Nowoczesnej – bez przynależności klubowej. Jak dodała, wciąż ze zdziwieniem stwierdza, że zdaniem wielu osób Kraków nie dojrzał jeszcze do kobiety-prezydenta.
www.radiokrakow.pl/rozmowy/malgorzata-jantos-moje-ambicje-prezydenckie-nie-mowie-tak-ani-nie-jestem-mlodsza-od-hillary-clinton/

Zamieszanie wokół sprzedaży alkoholu w Krakowie. [26.10.2016]
Uchwała, która została wprowadzona na początku lipca miała pozwolić na skuteczną walkę z małymi sklepami z alkoholem. Niestety odbiło się to na krakowskich restauracjach. Jeszcze w tym roku w Krakowie koncesję może stracić ponad 50 dużych restauracji.
www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/zamieszanie-wokol-sprzedazy-alkoholu-w-krakowie-restauratorzy-protestuja-przed-urzedem-miasta/

Tu i Teraz: hałas w mieście staje się równie groźny jak zanieczyszczenie powietrza? [30.9.2016]
Według Danych Światowej Organizacji Zdrowia, co trzecia osoba na świecie odczuwa codziennie dyskomfort z powodu nadmiernego hałasu. Coraz częściej hałas, zwłaszcza w dużych miastach, staje się równie poważnym zagrożeniem dla zdrowia jak zanieczyszczenie powietrza. Już jutro zaczyna się w Krakowie „Tydzień Słuchu”.
www.radiokrakow.pl/rozmowy/tu-i-teraz-halas-w-miescie-staje-sie-rownie-grozny-jak-zanieczyszczenie-powietrza/

W Krakowie powstało pierwsze modułowe przedszkole. Urzędnicy do tego pomysłu dojrzewali ponad 7 lat [12.9.2016]
1 września do przedszkola modułowego pomaszerowało 50 maluchów. Budowa tego typu obiektów jest tańsza i o wiele szybsza. Dużą zaletą przedszkola modułowego jest to, że można go złożyć i przenieść w inne miejsce. Urzędnicy dojrzewali do tego pomysłu ponad siedem lat.
www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/w-krakowie-powstalo-pierwsze-modulowe-przedszkole-urzednicy-do-tego-pomyslu-dojrzewali-ponad-7-lat/

W audycji Tu i Teraz o ograniczeniu handlu w niedziele [12.8.2016]
Do końca miesiąca Solidarność zbierać będzie podpisy pod obywatelskim projektem ograniczenia handlu w niedzielę. Aby projektem zajął się Sejm, związkowcy muszą zebrać 100 tysięcy podpisów.
www.radiokrakow.pl/rozmowy/w-audycji-tu-i-teraz-o-ograniczeniu-handlu-w-niedziele/

Część radnych oburzona kolejną dotacją dla Teatru Variete. [28.6.2016]
Kolejna dotacja, 500 tysięcy złotych, trafi w tym roku do budżetu Teatru Variete.
www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/czesc-radnych-oburzona-kolejna-dotacja-dla-teatru-variete-to-stadion-wisly-krakowskiej-kultury/

Czy w Krakowie powinno powstać okno życia dla zwierząt? [30.5.2016]
Krakowska radna Małgorzata Jantos chce, żeby w mieście powstało okno życia dla zwierząt.
www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/czy-w-krakowie-powinno-powstac-okno-zycia-dla-zwierzat-sonda/

Dekomunizacja ulic w Krakowie. Nie wszyscy mieszkańcy tego chcą [5.4.2016]
Nagranie filmowe porannej audycji Radia Kraków o problemach przy potencjalnych zmianach nazw ulic w Krakowie.
www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/dekomunizacja-ulic-w-krakowie-nie-wszyscy-mieszkancy-tego-chca/

III Małopolski Kongres Kobiet „Wbrew stereotypom” [27.2.2016]
Rzadko się zdarza, aby w jednym miejscu i w jednym czasie znalazło się równocześnie tak dużo pań. Ponad 1500 osób wzięło udział w 3-cim Małopolskim Kongresie Kobiet. Spotkanie zogranizowano w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/w-krakowie-trwa-iii-malopolski-kongres-kobiet/

„Przed hejnałem” – o tym, jak pomóc rannemu dzikiemu zwierzęciu [24.2.2016]
O losie „Dzikiej Kliniki” rozmawiano w programie „Przed hejnałem” z gośćmi: Joanną Wójcik – prezes Fundacji Dzika Klinika, Małgorzatą Jantos – radną miasta Krakowa i Krystyną Śmiłek – wicedyrektor z krakowskiego Wydziału Kształtowania Środowiska oraz z dr. inż. Maciejem Lesiakiem – z Dzikiego Pogotowia.
www.radiokrakow.pl/rozmowy/w-programie-przed-hejnalem-o-tym-jak-pomoc-rannemu-dzikiemu-zwierzeciu/

Coraz bliżej budowy grzebowiska dla zwierząt w Krakowie. [9.2.2016]
Władze miasta właśnie podpisały umowę z Uniwersytetem Rolniczym, który na swoich terenach w Olszanicy zajmie się realizacją tej inwestycji. Prace powinny ruszyć pod koniec tego roku. Wcześniej będą przeprowadzone konsultacje społeczne.
www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/coraz-blizej-budowy-grzebowiska-dla-zwierzat-w-krakowie-umowa-z-uniwersytetem-rolniczym-podpisana/

Co dalej z siedzibą teatru KTO? [21.12.2015]
Do końca marca Teatr KTO będzie się musiał wyprowadzić ze swojej dotychczasowej siedziby przy ul. Gzymsików. Umowę wypowiedziało teatrowi Arcybractwo Miłosierdzia po tym, gdy scena wystawiła „Antymonachomachię” – spektakl, który oburzył część środowiska prawicowego.
www.radiokrakow.pl/rozmowy/co-dalej-z-siedziba-teatru-kto/

Jaką kot pełni funkcję w przestrzeni miejskiej? Ważną! [9.9.2015]
Bezdomne koty chronią przed zaszczurzeniem miast. Skoro tępią szkodniki, których nie lubi człowiek, to człowiek powinien im za to podziękować. Dlatego już jutro zaczyna się akcja 3 dni krakowskiego kota, która ma na celu pomóc dzikim kotom.
www.radiokrakow.pl/audycje/przed-hejnalem/jaka-kot-pelni-funkcje-w-przestrzeni-miejskiej-wazna/

Cmentarz dla zwierząt w Krakowie może powstać w Olszanicy [18.6.2015]
Gorącym zwolennikiem powstania grzebowiska jest krakowska radna Małgorzata Jantos, która jest jednak pełna obaw, czy przedwczesne zdradzenie miejsca powstania grzebowiska dla zwierząt nie spowoduje kolejnych protestów.
www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/cmentarz-dla-zwierzat-w-krakowie-moze-powstac-w-olszanicy/

„Nie ma nic złego w traktowaniu zwierząt jak ludzi” [6.5.2015]
Przygarnąć kota lub psa. To najlepsze lekarstwo na samotność. I z tej potrzeby posiadania kogoś bliskiego rodzi się uczucie, uczucie tak wielkie, że zaczynamy traktować zwierzę jak drugiego człowieka. Antropomorfizacja zwierząt jest bardzo popularna, ale równie ważne jest wyznaczenie granic.
www.radiokrakow.pl/rozmowy/nie-ma-nic-zlego-w-traktowaniu-zwierzat-jak-ludzi/

Plebiscyt na Wyczyn i Blamaż Tygodnia [5.12.2014]
Do zarządzania terenami zielonymi w Krakowie prezydent chce powołać zarząd zieleni miejskiej, ale według Małgorzaty Jantos, radnej PO, dużo lepszy byłby miejski ogrodnik.
www.radiokrakow.pl/wyczyn-i-blamaz/plebiscyt-na-wyczyn-i-blamaz-tygodnia-zaglosuj-26198/

Plebiscyt na Wyczyn i Blamaż Tygodnia [17.10.2014]
W tym tygodniu miano „Wyczynu” wędruje do krakowskiego Centrum Kongresowego, które zostało w końcu otwarte. Zdaniem w-ce przewodniczącej Rady Miasta Krakowa Małgorzaty Jantos (PO) otwarcie Centrum przyczyni się do rozkwitu „turystyki spotkań” w Krakowie.”
www.radiokrakow.pl/wyczyn-i-blamaz/plebiscyt-na-wyczyn-i-blamaz-tygodnia-zaglosuj-24390/

Budżet obywatelski pokazuje czego chcą mieszkańcy [26.9.2014]
„Pierwsze koty za płoty, teraz wszystko będzie zależało od mądrości mieszkańców. To oni będą wybierać” – tak o budżecie obywatelskim mówiła na antenie Radia Kraków wiceprzewodnicząca krakowskiej rady miasta z PO, Małgorzata Jantos.
www.radiokrakow.pl/rozmowy/malgorzata-jantos-budzet-obywatelski-pokazuje-czego-chca-mieszkancy/

Edukacja domowa jest coraz popularniejsza [11.9.2014]
Edukacja domowa jest alternatywą dla rodziców, którzy nie chcą posyłać pociechy do szkoły i tym samym deklarują, że będą uczyć dzieci indywidualnie w domu.
www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/malopolska-edukacja-domowa-jest-coraz-popularniejsza/

Ozdabiamy Rondo Mogilskie [4.9.2014]
Mozaikowa dekoracja Ronda Mogilskiego w Krakowie doczeka się kolejnego, ostatniego już fragmentu. Tym razem inspiracją został Józef Mehoffer.
www.radiokrakow.pl/kultura/ozdabiamy-rondo-mogilskie/

M. Jantos nie wystartuje w prawyborach PO w Krakowie [29.7.2014]
Małgorzata Jantos wycofuje się z walki o fotel prezydenta Krakowa. Swoją rezygnację ze startu w prawyborach kandydata PO ogłosiła na blogu.
www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/m-jantos-nie-wystartuje-w-prawyborach-po-w-krakowie/

„Brak zainteresowania budżetem obywatelskim wynika z niewiedzy” [11.6.2014]
„To się dzieje wszędzie na świecie, także w polskich miastach a Kraków jest w tyle.” mówiła o budżecie obywatelskim Małgorzata Jantos na antenie Radia Kraków.
www.radiokrakow.pl/rozmowy/brak-zainteresowania-budzetem-obywatelskim-wynika-z-niewiedzy/

Kraków Miastem Przyjaznym Starszemu Wiekowi? [21.5.2014]
Krakowscy radni chcą, żeby prezydent Krakowa wprowadził program dostosowywania miasta do potrzeb ludzi starszych. Projekt uchwały w tej sprawie trafił na sesję Rady Miasta. Jak podkreśla Małgorzata Jantos, wiceprzewodnicząca Rady, umożliwi to przystąpienie stolicy Małopolski do Globalnej Sieci Miast Przyjaznych Starszemu Wiekowi.
www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/krakow-miastem-przyjaznym-starszemu-wiekowi/

M. Jantos: „Traktujmy ludzi z pokorą. Oni nas rozliczą” [13.3.2014]
„Ważne decyzje powinniśmy podejmować razem ze społeczeństwem, bo to jego pieniądze pójdą na tę inwestycję. Radni powinni mieć świadomość, że ktoś kiedyś popatrzy jak głosowali i ich rozliczy.” – przekonywała na antenie Radia Kraków wiceprzewodnicząca krakowskiej Rady Miasta, Małgorzata Jantos.
www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/m-jantos-traktujmy-ludzi-z-pokora-oni-nas-rozlicza/

I Małopolski Kongres Kobiet [1.3.2014]
Dyskutowały o roli kobiet w polityce, biznesie, sztuce i rodzinie, a nawet w sporcie. W Krakowie zakończył się I Małopolski Kongres Kobiet. Uczestniczyło w nim ponad 1300 reprezentantek różnych zawodów i grup społecznych.
www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/krakow-i-malopolski-kongres-kobiet/

M. Jantos: Proporcje budżetów obywatelskich są żenujące [18.12.2013]
„Była alternatywa albo nic, albo trzy miliony” – tak o budżecie obywatelskim w Krakowie mówiła na antenie Radia Kraków wiceprzewodnicząca Rady Miasta Małgorzata Jantos. Dziś o budżecie obywatelskim zdecydują radni.
www.radiokrakow.pl/rozmowy/m-jantos-proporcje-budzetow-obywatelskich-sa-zenujace/

M. Jantos: Drugi kierunek studiów powinien być płatny [2.10.2013]
Nie jest źle, a będzie lepiej – tak wiceprzewodnicząca krakowskiej Rady Miasta i wykładowca Collegium Medicum UJ, Małgorzata Jantos komentowała na naszej antenie ranking uczelni ogłoszony przez resort szkolnictwa wyższego.
www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/m-jantos-drugi-kierunek-studiow-powinien-byc-platny/

Weekend pod znakiem zdrowia w Krakowie [13.9.2013]
„Życie darem: dla siebie i innych”- akcja pod takim hasłem odbyła się na Małym Rynku w Krakowie.
www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/weekend-pod-znakiem-zdrowia-w-krakowie/

„Mam nadzieję, że szkieletor przestanie straszyć” [10.7.2013]
Po niemal czterdziestu latach od rozpoczęcia budowy krakowski szkieletor przestanie straszyć. Jak mówiła w porannej rozmowie Radia Kraków wiceprzewodnicząca Rady Miasta Krakowa, Małgorzata Jantos – dziś magistrat ma dać zielone światło na rozbudowę najwyższego wieżowca w mieście.
www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/mam-nadzieje-ze-szkieletor-przestanie-straszyc/

Grzegórzki i Podgórze będą w strefie płatnego parkowania [24.4.2013]
Radni zdecydowali: strefa płatnego parkowania w Krakowie została rozszerzona. Nowe strefy będą obejmować Stare Podgórze oraz część Grzegórzek.
www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/grzegorzki-i-podgorze-beda-w-strefie-platnego-parkowania/

Transparenty na krakowskich szkołach. Trwają protesty [1.4.2013]
„Szkolne manifestacje to protesty przede wszystkim w obronie miejsc pracy nauczycieli” – tak sytuację w szkołach przeznaczonych do likwidacji komentuje wiceprzewodnicząca krakowskiej Rady Miasta Małgorzata Jantos – goścć porannego programu CND w Radiu Kraków.
www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/transparenty-na-krakowskich-szkolach-trwaja-protesty/

Jantos: „Płacenie za śmieci od metra to urojony pomysł” [27.2.2013]
Dzisiaj rada miasta będzie dyskutować o opłacie za wywóz śmieci. Propozycja jest taka, aby w domkach jednorodzinnych płacić od gospodarstwa uwzględniając liczbę mieszkańców, a w blokach od pojemników.
www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/jantos-placenie-za-smieci-od-metra-to-urojony-pomysl/

M. Jantos: „Mam dystans do pomysłu igrzysk w Małopolsce” [28.11.2012]
„Mam dystans do tego pomysłu” – tak o ewentualnej kandydaturze Krakowa, jako gospodarza zimowych igrzysk olimpijskich mówiła wiceprzewodnicząca Rady Miasta Małgorzata Jantos. „Jeśli za tą decyzją pójdą inwestycje, może zmienię zdanie”- przyznała w porannej rozmowie Radia Kraków.
www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/m-jantos-mam-dystans-do-pomyslu-igrzysk-w-malopolsce/

Goście Radia Kraków wybrali blamaż i wyczyn tygodnia [10.11.2012]
Największa inwestycja w historii krakowskiej AGH – budowa za 200 milionów złotych nowoczesnego Centrum Energetyki, to zdaniem gości Radia Kraków wyczyn mijającego tygodnia. Mianem blamażu tygodnia politycy i samorządowcy określili natomiast skandaliczne zachowanie pseudokibiców Wisły i Cracovii w czasie ostatnich spotkań ekstraklasy.
www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/goscie-radia-krakow-wybrali-blamaz-i-wyczyn-tygodnia-8670/

Gość RK: „Część pieniędzy powinna trafić do mieszkańców” [23.10.2012]
Wiceprzewodnicząca krakowskiej rady Małgorztaa Jantos chce stworzyć w Krakowie budżet partycypacyjny. Proponuje, by za przykładem Poznania prezydent wydzielił kilkanaście milionów złotych, zorganizował debatę a następnie przeznaczył pieniądze na cele wyznaczone przez mieszkańców.
www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/gosc-rk-czesc-pieniedzy-powinna-trafic-do-mieszkancow/

Wieliczanie mogą odetchnąć – grzebowiska nie będzie [9.7.2012]
W Krakowie nie będzie grzebowiska dla zwierząt. Grzebowisko miało powstać w sąsiedztwie wysypiska śmieci w Baryczy, pod Wieliczką. Przeciwko temu pomysłowi skutecznie zaprotestowali mieszkańcy.
www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/wieliczanie-moga-odetchnac-grzebowiska-nie-bedzie/

Radna PO: referendum nie jest potrzebne, nie pragnę krwi [9.7.2012]
„Referendum w sprawie odwołania prezydenta Krakowa nie jest potrzebne” – przekonywała na antenie Radia Kraków wiceprzewodnicząca krakowskiej Rady Miasta – radna PO Małgorzata Jantos.
www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/radna-po-referendum-nie-jest-potrzebne-nie-pragne-krwi/

Małgorzata Jantos: o jakości usług nie decyduje certyfikat [16.5.2012]
Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Krakowa, Małgorzata Jantos uważa, że deregulacja zawodu przewodnika to dobry pomysł.
www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/malgorzata-jantos-o-jakosci-uslug-nie-decyduje-certyfikat/

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies w ustawieniach przeglądarki - dowiedz się więcej.

Akceptuję