Sprawozdanie z działalności w kadencji 2014-2018
Najważniejsze osiągnięcia
- Nagroda teatralna Miasta Krakowa dla teatrów nieinstancjonalnych tzw. „Mały Wyspiański”. Za wybitne spektakle nagrodę Miasta dostawały teatry, będące instytucjami miejskimi, małe teatry nieinstytucjonalne bywały pomijane. „Mały Wyspiański” jest nagrodą dla małych, prowadzonych przez profesjonalistów teatrów, dla których nagroda może być sfinansowaniem kolejnego spektaklu.
- Audyt dla wszystkich krakowskich instytucji kultury. Po wielu latach starań w Krakowie powstanie pierwszy, zewnętrzny audyt dla wszystkich instytucji kultury.
- Wspierałam rozwój Centrum Muzyki.
- Brałam udział, z racji funkcji przewodniczącej Komisji Nazewnictwa, w zakończeniu dekomunizacji nazw ulic. Śmiem twierdzić, że dołożyłam się do bardzo łagodnego potraktowania przez Urząd Miasta Krakowa żądań radykałów.
- Do Krakowa przyjechali wybitni malarze street artu, którzy zostawili w mieście swoje dzieła. Zorganizowałam malowanie kolejnych murali na Rondzie Mogilskim (kataloński malarz Dulk).
- Zorganizowałam dwa razy (razem z paroma osobami) krakowski program „Otwarty Kraków” zapraszający do udziału w wydarzeniach miasta przybywających do Krakowa, pracujących i uczących się cudzoziemców.
- Dbałam o wsparcie finansowe remontu kościoła św. Mikołaja (ochrona kościoła ze względu na budowaną 4 metry od ścian kościoła Kolej Aglomeracyjną).
- Byłam współorganizatorką międzynarodowej konferencji zajmującej się wadami słuchu u dzieci. W jej wyniku w wielu przedszkolach przeprowadzono badania słuchu u dzieci.
- Wsparłam protest mieszkańców i w znacznym stopniu doprowadziłam do zmiany planów związanych z fortem „Luneta Warszawska”.
- Wreszcie dzięki mojej aktywności powstało pierwsze i dotychczas jedyne przedszkole zbudowane metodą budownictwa modułowego.
- Współuczestniczyłam w powstaniu „Strategii Kultury”.
- Wspierałam Mistrzostwa Europy w Szachach w Krakowie, jak i młodzież krakowską, która wyjeżdżała na Brydżowe Mistrzostwa Europy.
- Dbałam o to, aby szkoły niepubliczne miały dostęp do boisk „Orliki”.
- Doprowadziłam do uporządkowania zasad prowadzenia Teatru Stu (teatr prowadzony przez dwa podmioty, po latach starań będzie prowadzony przez jeden, co stało się znaczną ulgą dla zarządzania teatrem).
- Wspierałam logistycznie bardzo dużo wydarzeń kulturalnych: Zaduszki Jazzowe, Konkurs Skrzypków Jazzowych im. Zbigniewa Seiferta, Konkurs im. Jarka Śmietany, Summer Jazz Festival, spektakle, również w krakowskich szkołach artystycznych.
- Byłam współorganizatorką trzech kolejnych Małopolskich Kongresów Kobiet (na każdym około tysiąca kobiet z Małopolski).
- Dzięki moim wytrwałym staraniom powstało w Krakowie wiele toalet (w tym ta największa na Rondzie Mogilskim).
- Uczestniczyłam w komisjach dotyczących ustaleń powstającego od lat grzebowiska dla małych zwierząt domowych.
- Odbyłam 80 dyżurów w Radzie Miasta Krakowa. Przyjęłam bardzo wielu mieszkańców Krakowa. Znacznej części pomogłam załatwić ich ważne sprawy.
Praca w komisjach Rady Miasta
- Komisja Kultury i Ochrony Zabytków Miasta – przewodnicząca Komisji.
- Komisja Edukacji.
- Komisja Dialogu.
- Komisja Dyscyplinarna.
- Inne funkcje:
- Członek Krakowskiej Rady Pożytku Publicznego
- delegatem Rady Miasta Krakowa do współpracy z Organizacjami Pozarządowymi
- Członek Jury Stypendiów Twórczych Miasta Krakowa
- Członek Bractwa Mecenatu Kultury Krakowa
- W wielu doraźnych komisjach (w tym m.in. „* Wspaniałych”)
- Brałam udział w dziesiątkach uroczystości szkolnych, uroczystości przedsiębiorców, uroczystościach rocznicowych, w świętach świata dyplomacji, kontaktach z przedstawicielami innych miast i krajów.
Interpelacje
Napisałam około 80 interpelacji. Wszystkie do wzglądu na BIP (Biuletyn Informacji Publicznej – bip.krakow.pl). Dotyczyły one spraw, które były przedmiotem mojej działalności: edukacja, kultura, rozwój przedsiębiorczości. Angażowałam się w sprawy bezpośrednio zgłaszane przez mieszkańców Krakowa.
Wyjazdy służbowe
W kadencji 2014-2018 byłam na jednym wyjeździe służbowym do Moskwy.